شما بگویید؛ نخستین چیزی که در گوشی تازه خود تغییر می دهید چیست؟

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، اگر شما یک گوشی نو بخرید، نخستین چیزی که در آن تغییر می دهید چیست؟ تنظیمات نمایشگر، باتری تصاویر زمینه یا موارد دیگر؟

شما بگویید؛ نخستین چیزی که در گوشی تازه خود تغییر می دهید چیست؟

معمولا هر شخصی که گوشی هوشمند خریداری می نماید، بعد از راه اندازی اولیه، یک سری تغییرات را مطابق سلیقه خود در آن پدید می آورد. خیلی کم پیش می آید که کاربری، خصوصا نوجوان، با تنظیمات پیش فرض کارخانه راضی باشد و به استفاده از گوشی خود در همان حالت اولیه اش بپردازد.

این روزها اهمیت شخصی سازی به قدری افزایش پیدا نموده که حتی اپل که سال ها در مقابل اضافه کردن قابلیت های شخصی سازی به گوشی هایش مقاومت می کرد، بالاخره تصمیم گرفت از iOS 14 به بعد، یک سری تغییرات را در راستای آزادتر گذاشتن دست کاربر روی سیستم عاملش پدید بیاورد. اکنون در iOS 16 کاربران حتی می توانند صفحه قفل را هم به شکلی فوق العاده عالی، حتی بهتر از بسیاری از گوشی های اندرویدی، شخصی سازی نمایند.

این نشان می دهد دنیای گوشی های هوشمند طی چند سال اخیر چقدر به سمت شخصی سازی رفته و سلیقه کاربران، شرکت ها را مجاب نموده چنین تغییراتی را درون گوشی های خود پدید بیاورند. کمتر کسی است که یک گوشی بخرد اما یک هفته بعد، تصویر زمینه اش شخصی سازی شده نباشد، تم جدیدی درون گوشی اش نصب نشده باشد و… حتی بعضی از کاربران به خاطر همین موضوع، خیلی به گوشی های اپل تمایل نشان نمی دادند چون معتقد بودند شرکت آمریکایی خیلی از این بابت دست کاربر را باز نمی گذارد.

اما تغییر تنظیمات گوشی پس از راه اندازی اولیه فقط شامل ظاهر گوشی نمی گردد. یک سری موارد دیگر هم وجود دارد که دوست داریم بدانیم آیا برای شما مهم هست یا خیر تا متوجه شویم تا چه مقدار یک سری از قابلیت ها برایتان اهمیت دارد.

برای مثال تنظیمات اپلیکیشن های مختلف، از مصرف باتری آن ها گرفته تا اعلانات مربوط به آن ها و اولویتی که برای شما دارند، حذف یا نصب اپ های از پیش نصب شده و نصب اپ های شخص ثالث جایگزین، تغییر لانچر پیش فرض گوشی به دلایل مختلف، تنظیمات مربوط به باتری گوشی، تغییر رفرش ریت نمایشگر از حالت استاندارد به 90 یا 120 هرتز (و یا بالاتر)، انیمیشن سیستم و بسیاری موارد دیگر. تمام این ها تنظیماتی هستند که کاربر به محض راه اندازی اولیه ممکن است تغییر دهد و ما هم کنجکاو هستیم بدانیم شما در ابتدا به سراغ کدام یک می روید؟

توجه داشته باشید اضافه کردن وای فای، حساب کاربری گوگل، اضافه کردن حسگر اثرانگشت یا مواردی از این دست که باید انجام شوند، منظور ما نیست، بلکه مواردی را مد نظر داریم که هر کاربر مطابق سلیقه خودش انجام می دهد؛ مثل تم یا تصویر زمینه.

به شخصه بعد از خرید یک گوشی، نخستین چیزی را که تغییر می دهم، تصویر زمینه پیش فرض گوشی و نصب یک اپ مخصوص تصویر زمینه است. معمولا لانچر را تغییر نمی دهم اما رفرش ریت 120 هرتز، واقعا از اهمیت بالایی برخوردار است. سایر تنظیمات را سعی می کنم تغییر ندهم چون به مقدار کافی مناسب سلیقه من هستند.

حال شما چه تغییراتی را روی گوشی خود اعمال می کنید؟

  • تنظیمات اپلیکیشن ها
  • حذف اپ های شرکتی و نصب اپ های شخص ثالث
  • لانچر
  • تصاویر زمینه و تم
  • تنظیمات مربوط به باتری و شارژر
  • تنظیمات مربوط به نمایشگر
  • انیمیشن سیستم ها
  • سایر تنظیمات

نظر شما در این رابطه چیست؟

منبع: Andorid Authority

منبع: دیجیکالا مگ

به "شما بگویید؛ نخستین چیزی که در گوشی تازه خود تغییر می دهید چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شما بگویید؛ نخستین چیزی که در گوشی تازه خود تغییر می دهید چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید