لغو ویزا دوطرفه ایران و روسیه تا خاتمه ماه جاری

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از رونمایی برند ملی گردشگری و نهایی شدن لغو ویزا دوطرفه ایران و روسیه تا سرانجام ماه جاری اطلاع داد.

لغو ویزا دوطرفه ایران و روسیه تا خاتمه ماه جاری

دکتر علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی کشور در هشتمین جلسه شورای سیاست گذاری بخش خصوصی گفت که موضوع برند ملی توریستی ایران آنالیز شد و قرار است این برند هم زمان با فرا رسیدن هفته توریستی در مهرماه سال جاری رونمایی گردد. وی با اشاره به نشست های قبلی و کوشش های انجام گرفته در این رابطه، گفت:

جای برند ملی توریستی واقعا خالی بود و امروز خوشحالیم که این برند تدوین شده و در مهرماه سال جاری هم زمان با فرا رسیدن هفته توریستی رونمایی خواهد شد. این برند می تواند در اقلام تبلیغاتی ما ثبت گردد و علاوه بر بخش دولتی، بخش خصوصی نیز در مکاتبات و اقلام تبلیغاتی خود از آن استفاده کند.

وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی بعلاوه از نسخه تازه پورتال توریستی ایران اطلاع داد و تاکید نمود که این پورتال در حقیقت یک منبع غنی برای آشنایی هرچه بیشتر توریستان داخلی و خارجی با ظرفیت های توریستی و نیز آثار فرهنگی و تاریخی در کنار هنرهای سنتی و حتی آداب و رسوم و خوراک و غذای منطقه ها مختلف کشور است.

دکتر مونسان در بخشی از جلسه که به موضوع توریستی خارجی اختصاص داشت، گفت که لغو ویزا دوطرفه ایران و روسیه به زودی نهایی خواهد شد. وی در این رابطه مطرح نمود:

در حال حاضر بعضی از کشورها موضوع جذب توریست خارجی را شروع نموده اند و سفرهای خارجی به این کشورها انجام می گردد که ما نیز با درنظرگرفتن نظر وزارت بهداشت و توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی، می توانیم موضوع جذب توریست خارجی را مجددا شروع کنیم. در همین ارتباط در خاتمه ماه جاری سفری به روسیه خواهم داشت و موضوع لغو دو طرفه ویزا بین ایران و روسیه نهایی خواهد شد.

مونسان با اشاره به تجربه لغو ویزای دوطرفه با چین و عمان، این موضوع را مثبت ارزیابی کرد و گام بلندی در فرایند جذب توریست خارجی دانست. وی بعلاوه با یادآوری این موضوع که در دوران شیوع کرونا به برنامه ریزی برای سفر هوشمند نیازمندیم، توضیح داد:

به طور حتم سلامتی مردم در اولویت قرار گرفته است و شرایط به گونه ای نیست که بدون موافقت وزارت بهداشت بخواهیم کاری را انجام دهیم. اکنون وزارت بهداشت در خط مقدم مقابله با کرونا است و باید به گونه ای رفتار گردد که این بیماری شیوع پیدا نکند، از این رو یکی از راهکارهایی که می تواند در دوران کرونا به ما یاری کند، موضوع سفر هوشمند یا سفر مسئولانه است.

دکتر علی اصغر مونسان ضمن بیان این که هماهنگی های ویژه ای بین دو وزارتخانه بهداشت و میراث فرهنگی انجام گرفته است، گفت:

تأکید ما بر روی سفر هوشمند یا همان سفر مسئولانه است و اگر قرار است سفری هم انجام گردد حتما سفری باشد که در قالب تور باشد و تحت نظارت این وزارت خانه انجام گردد. مراکز و تأسیسات توریستی تحت نظارت این وزارت خانه به طور کامل پروتکل های بهداشتی را رعایت می نمایند. آنچه که باعث نگرانی وزارت بهداشت است، سفرهای بدون برنامه ریزی و سفرهایی است که در آن پروتکل های بهداشتی رعایت نمی گردد.

منبع: کجارو / میراث آریا

به "لغو ویزا دوطرفه ایران و روسیه تا خاتمه ماه جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو ویزا دوطرفه ایران و روسیه تا خاتمه ماه جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید