مرزشکنی جدید بازار نفت خام

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، خبرنگاران: قیمت نفت امروز (چهارشنبه)تحت تاثیر کاهش موجودی انبارهای آمریکا و انتظارات از تمدید توافق اوپک پلاس و همچنین نشانه ها مبنی بر بهبود تقاضا برای نخستین بار از ماه مارس تا به امروز از بشکه ای 40 دلار عبور کرد.

مرزشکنی جدید بازار نفت خام

به گزارش وبلاگ تیم مسلم به نقل از رویترز، موسسه نفت آمریکا روز گذشته اعلام نمود که موجودی انبارهای نفت خام این کشور به اندازه 483 هزار بشکه کاهش پیدا نموده است. معاملات آینده نفت خام برنت برای تحویل در آگوست با 59 سنت یا 1.5 درصد افزایش هر بشکه 40.16 دلار معامله شد و معاملات آینده نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت نیز برای تحویل در جولای با 80 سنت یا 2.2 درصد افزایش بشکه ای 37.61 دلار دست به دست شد.

استیفن برناک تحلیل گر نفتی موسسه پی وی ام، در مورد اوپک و متحدانش گفت: اجماعی در مورد تمدید کاهش تولیدات توسط تولیدکنندگان در حال پدیدار شدن است. هر دو شاخص نفت خام در هفته های اخیر با افزایش روبرو شدند؛ برنت پس از آنکه در آوریل با بشکه ای 16 دلار به پایین ترین سطح 21 سال اخیر خود رسید، حالا تقریبا با قیمتی بیش از دوبرابر دست به دست می گردد، این در حالی است که نفت خام آمریکا نیز در آن برهه منفی شد. احیای تدریجی اقتصاد چین و تسهیل مقررات قرنطینه در گوشه و کنار دنیا به حمایت از قیمت ها یاری نموده است.

اوپک و متحدانش در قالب گروهی موسوم به اوپک پلاس، برای ماه های مه و ژوئن تولیدات را به اندازه 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش دادند. اوپک پلاس تحت تاثیر نشانه ها احیای بازار، در حال آنالیز تمدید توافق برای فراتر از ژوئن است، اما هنوز توافقی صورت نگرفته است.

یکی از نمایندگان اوپک در این خصوص گفت: وقتی برنت به 40 دلار نزدیک می گردد، نشانه خوبی است و ما در راستا درستی هستیم. دورنمای تقاضا قوب تر به نظر می رسد؛ بخش خدمات چین یعنی دومین مصرف کننده عظیم نفت در دنیا، برای نخستین بار از ژانویه فرایند صعودی به خود گرفته است. کپیتال اکونومیست در یادداشتی نوشت: قرنطینه مرتبط با کرونا همچنان در حال تسهیل شدن است و انتظار داریم تقاضا رفته رفته بهبود پیدا کند.

منبع: اقتصادنیوز

به "مرزشکنی جدید بازار نفت خام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرزشکنی جدید بازار نفت خام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید