مشاور اشرف غنی: فهرست هیئت مذاکره کننده با طالبان نهایی شده است

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، مشاور ارشد اشرف غنی بدون ارائه جزئیاتی گفت که فهرست هیئت مذاکره کننده با طالبان نهایی شده است.

مشاور اشرف غنی: فهرست هیئت مذاکره کننده با طالبان نهایی شده است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ تیم مسلم، وحید عمر مشاور ارشد اشرف غنی در امور روابط عمومی و راهبردی به وبلاگ تیم مسلم گفت: فهرست هیئت مذاکره کننده برای گفت وگوهای بین الافغانی نهایی است.

وی بدون ارائه اطلاعات بیشتر درباره ترکیب این هیئت گفت که جزئیات بیشتر در این باره وقتی که زمان گفت وگوها مشخص گردد اعلام خواهد شد.

براساس توافقنامه آمریکا و طالبان، گفت وگوهای بین الافغانی قرار بود تا در تاریخ 20 اسفند برگزار گردد اما مذاکرات به دلیل جنجال های انتخاباتی، عدم اجماع سیاسی برای تشکیل هیئت مذاکره کننده و نیز پافشاری طالبان بر آزادی زندانیان به عنوان پیش شرط مذاکرات تا به امروز به تاخیر افتاده است.

وحید عمر گفت که کابل در حال حاضر روی فهرست زندانیان طالبان کار می نماید و این افراد براساس سن و شدت جرم ارزیابی و درجه بندی می شوند و پس از آن نیز براساس ارزیابی های اجرا شده و همزمان با پیشرفت در فرایند صلح بطور تدریجی آزاد خواهند شد.

لازم به ذکر است که روز گذشته نیز جمعی از سیاسیون افغان از جمله عبدالله عبدالله، حامد کرزی، صلاح الدین ربانی، محمد محقق، کریم خلیلی، گلبدین حکمتیار، رنگین دادفر اسپنتا، حامد گیلانی، حاجی دین محمد، اسحاق گیلانی و انورالحق احدی در ملاقاتی درباره ایجاد یک تیم فراگیر و ساز و کاری برای گفت وگوهای بین الافغانی و نیز کوشش برای حل جنجال های انتخاباتی ملاقات کردند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مشاور اشرف غنی: فهرست هیئت مذاکره کننده با طالبان نهایی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور اشرف غنی: فهرست هیئت مذاکره کننده با طالبان نهایی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید