پیرترین و جوانترین نمایندگان مجلس آینده را بشناسید ، جدول هیئت رئیسه سنی مجلس یازدهم

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، انتخاب هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در هر دوره یکی از جالب توجه ترین و مهمترین اتفاقات خانه ملت است.

پیرترین و جوانترین نمایندگان مجلس آینده را بشناسید ، جدول هیئت رئیسه سنی مجلس یازدهم

به گزارش وبلاگ تیم مسلم به نقل از تسنیم، انتخابات مجلس یازدهم روز 2 اسفند برگزار و 208 حوزه انتخابیه نمایندگان خود برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که خرداد ماه سال 99 شروع به کار خواهد کرد را شناختند.

براساس اعلام ستاد انتخابات کشور تا به امروز نتیجه قطعی 197 حوزه انتخابیه نیز تعیین و انتخابات در 11 حوزه انتخابیه نیز به دور دوم کشیده شده است.

اما در این میان انتخاب هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در هر دوره یکی از جالب توجه ترین و مهمترین اتفاقات خانه ملت است.هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با رای مستقیم نمایندگان مجلس برای یک دوره یک ساله انتخاب می شود و با توجه به آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تکرار اعضای هیئت رئیسه مجلس منع قانونی ندارد. رئیس مجلس، رئیس هیئت رئیسه نیز بوده و وظیفه اداره مجلس را به عهده دارد و در صورت حضور نداشتن وی در جلسه به ترتیب نواب اول و دوم رئیس عهده دار این سمت هستند.

اما در ابتدای شروع به کار هر دوره مجلس و پیش از انتخاب هیئت رئیسه اصلی، هیئت رئیسه سنی سکان امور را بر دست می گیرد در واقع مسن ترین و جوان ترین منتخبین مردم در خانه ملت جلسات مجلس را اداره خواهند کرد تا هیئت رئیسه دائم برای مدت یکسال انتخاب شود.

بر اساس آیین نامه داخلی مجلس مسن ترین فرد از نمایندگان حاضر به عنوان رئیس سنی و فرد بعدی به عنوان نائب رئیس و دو نفر از جوان ترین نمایندگان حاضر به سمت دبیر تعیین می شوند و در جایگاه هیئت رئیسه قرار می گیرند. در صورت تساوی سن، هیئت رئیسه سنی با قید قرعه از بین مسن ترین و جوان ترین نمایندگان حاضر تعیین خواهد شد. اعلام هیئت رئیسه سنی با معاونت قوانین مجلس است.

ماده دیگری از آیین نامه داخلی مجلس نیز درباره وظایف هیئت رئیسه سنی است که به اداره جلسه افتتاحیه، انجام مراسم تحلیف، قرعه کشی اسامی نمایندگان برای عضویت در شعب و توزیع اعتبارنامه ها بین شعب و اجرای انتخابات هیأت رئیسه موقت اشاره کرده است.

  • هیئت رئیسه سنی در مجلس یازدهم کدام نمایندگان هستند؟

با انتخاب شدن تعداد زیادی از منتخبین مجلس یازدهم می توان تعیین کرد که در مجلس آینده هیئت رئیسه سنی متشکل از کدام نمایندگان است که در جدول زیر اسامی این نمایندگان را مشاهده می کنید.

نام و نام خانوادگی سمت در هیئت رئیسه سنی متولد حوزه انتخابیه
سیدرضا تقوی رئیس 1325 تهران
سیدمصطفی آقامیرسلیم نایب رئیس 1326 تهران
روح الله نجابت عضو هیئت رئیسه 1368 شیراز
محسن فتحی عضو هیئت رئیسه 1366 سنندج
سینا کمالخانی عضو هیئت رئیسه 1366 تفرش
منبع: همشهری آنلاین

به "پیرترین و جوانترین نمایندگان مجلس آینده را بشناسید ، جدول هیئت رئیسه سنی مجلس یازدهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیرترین و جوانترین نمایندگان مجلس آینده را بشناسید ، جدول هیئت رئیسه سنی مجلس یازدهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید