چرا از عرضه اولیه خبری نیست؟ ، آسیب احتمالی عرضه اولیه برای بورس!

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، بعد از آغاز فرایند صعودی بازار سهم نمادهای بوعلی، وکبهمن و … در بازار سهام عرضه شدند اما پفراینده عرضه اولیه در بازار سهام با لغو عرضه اپال در بازار سهام بسته شد. تعداد شرکت های در صف عرضه زیاد است و با شرایط نابه سامان بورس فعلا باید در صف عرضه بمانند.

چرا از عرضه اولیه خبری نیست؟ ، آسیب احتمالی عرضه اولیه برای بورس!

محمد خبری زاد، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با عرضه اولیه در بازار سهام گفت: فعلا بازار به دلیل اینکه پول در بازار سهام نیست توانایی عرضه اولیه را ندارد و لغو عرضه اولیه اپال کار هوشمندانه ای بود زیرا چهار هزار تا 5 هزار میلیارد تومان پول لازم داشت. عرضه اولیه در شرایط فعلی بازار سهام کار درستی نیست چون پول جدید وارد بورس نمی گردد بلکه سهامداران سهم های خود را برای خرید عرضه اولیه می فروشند و این موضوع باعث انباشت عرضه خواهد شد.

این کارشناس در رابطه با روش عرضه نمادهای در صف عرضه اولیه گفت: 80 تا 90 درصد نمادهای در صف عرضه اولیه نمادهای کوچک هستند که سرمایه آنها زیر هزار میلیارد تومان است. می توانند این نمادها را به صندوق های درآمد ثابت عرضه نمایند و مردم را به سرمایه گذاری در این صندوق تشویق نمایند. از طرفی صندوق های درآمد ثابت حرفه ای هستند و این موضوع باعث می گردد نمادها را با ارزندگی زیاد بخرند، چرا که تجربه نشان داده نماد وسپهر با قیمت بالا عرضه شد و حالا به زیر قیمت پذیره نویسی رسیده است.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس وبلاگ تیم مسلم بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "چرا از عرضه اولیه خبری نیست؟ ، آسیب احتمالی عرضه اولیه برای بورس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا از عرضه اولیه خبری نیست؟ ، آسیب احتمالی عرضه اولیه برای بورس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید