الکاظمی از خروج 2500 نظامی آمریکایی از عراق اطلاع داد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، ایرنا نوشت: مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق اعلام نمود بر اساس توافقات حاصله در گفت گوهای راهبردی با واشنگتن تا به امروز آمریکا 2500 سرباز خود را از عراق خارج نموده است.

الکاظمی از خروج 2500 نظامی آمریکایی از عراق اطلاع داد

الکاظمی روز شنبه در مصاحبه تلویزیونی با شبکه رسمی العراقیه گفت که در مصاحبهی راهبردی با ایالات متحده به یک موفقیت عظیم دست یافته ایم.

وی بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: در این مصاحبه توافق شده است که نیروهای آمریکایی از پایگاه های عراق خارج شوند در حالی که تا به امروز 2500سرباز آمریکایی از کشور خارج شده اند.

الکاظمی اضافه نمود: قبل از سفر به واشنگتن، من با تمام مقامات سیاسی ملاقات کردم و بعضی از آنها از من خواستند که با آمریکایی ها در خصوص خروج آنها از عراق در مدت 8 سال، مذاکره کنم که در توافق با آنها این کار در طی 3 سال صورت خواهد گرفت.

نیروهای آمریکایی در سال 2011 و بعد از 8 سال اشغال عراق و سرنگونی صدام حسین از این کشور خارج شده بودند. اما در سال 2014 با توجه به درخواست دولت عراق حدود 5 هزار سرباز آمریکایی با ائتلاف بین المللی برای مبارزه با داعش در پایگاه های نظامی در سراسر عراق مستقر شدند و در حال حاضر هیچ آمار دقیقی از نیروهای فعلی وجود ندارد.

در تاریخ 20 آگوست (30 مرداد)، الکاظمی در راس هیاتی برای مصاحبهی استراتژیک با مقامات آمریکایی به واشنگتن رفت.

مطابق آنچه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حاشیه ملاقات خود با الکاظمی اظهار داشت، در این جلسات توافق شد که واشنگتن ظرف 3 سال نیروهای خود را از عراق خارج کند.

الکاظمی در خصوص تعطیلی سفارت واشنگتن دربغداد گفت: ما دلخوری و نگرانی آمریکا را در رابطه با امنیت نماینده های دیپلماتیک خود در عراق به سبب موشکهای بی هدف دریافت نموده ایم.

وی اعلام نمود که تهدید به منزوی کردن عراق بر اوضاع اقتصادی این کشور تاثیر مستقیم خواهد داشت زیرا بیشتر سپرده های اقتصادی عراق به وسیله ایالات متحده انجام می گردد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "الکاظمی از خروج 2500 نظامی آمریکایی از عراق اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی از خروج 2500 نظامی آمریکایی از عراق اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید