باج افزاری که فقط قهوه سازها را آلوده می نماید

به گزارش وبلاگ تیم مسلم به نقل از اسلش گیر، امروزه بیشتر لوازم خانگی هم از قابلیت اتصال به اینترنت برخوردار هستند و همین مساله باعث شده تا هکرها بتوانند با طراحی بدافزارهای مختلف به این لوازم نیز نفوذ نمایند. به تازگی یک باج افزار اختصاصی برای آلوده کردن قهوه ساز iKettle عرضه شده است.

باج افزاری که فقط قهوه سازها را آلوده می نماید

کارشناسان امنیتی می گویند امنیت پایین لوازم خانگی قابل اتصال به اینترنت و عدم رمزگذاری داده های رد و بدل شده میان این دستگاه ها و اپلیکیشن های تلفن همراه آنها عامل اصلی وقوع چنین مسئله ای است. در بعضی موارد شرکت های سازنده این نوع لوازم حتی بعد از افشای آسیب پذیری های امنیتی آنها تمایلی برای به روزرسانی اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مدیریت تولیدات خود ندارند.

بدافزار قهوه ساز iKettle توسط مارتین هرون کارشناس امنیتی شرکت آواست طراحی شده و به عنوان یک بسته نرم افزاری به روزرسان عرضه شده است. این بدافزار بعد از نصب باعث فعال شدن بسیاری از قابلیت های قهوه ساز بدون خواست کاربر می گردد و تنها راه متوقف کردن آن قطع برق خواهد بود. فعلاً هیچ راهکار فنی برای مقابله با این باج افزار وجود ندارد.

طراح این باج افزار آن را در اختیار سایرین قرار نداده و می گوید با طراحی آن تنها خواسته در این مورد به کاربران هشدار دهد تا آنها در زمان خرید محصولات قابل اتصال به اینترنت در خصوص تمهیدات امنیتی محصولات مذکور نیز اطمینان کسب نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "باج افزاری که فقط قهوه سازها را آلوده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باج افزاری که فقط قهوه سازها را آلوده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید