تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید آلمان به ظریف

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، هانس اودو موتسل سفیر جدید آلمان در تهران امروز در ملاقات با ظریف رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید آلمان به ظریف

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ تیم مسلم، هانس اودو موتسل سفیر جدید آلمان در جمهوری اسلامی ایران در شروع ماموریت خود در کشورمان و در ملاقات امروز (چهارشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

میشائیل کلور-برشتولد پیش از این عهده دار سفارت آلمان در تهران بود که تیر ماه امسال در توئیتی از انتها ماموریتش در تهران اطلاع داد

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران 20 خرداد ماه در گفت وگویی درباره خروج میشائیل کلور-برشتولد سفیر آلمان از ایران و عدم بازگشت سفیر آلمان گفت: خیر؛ تا جایی که خبر دارم، ایشان به دلیل یک مشکل شخصی رفتند و برگشتند و دیروز یا پریروز با یکی از مقامات وزارت خارجه ملاقاتی داشت.

موسوی اضافه نمود: ایشان به پست جدیدی در وزارت امور خارجه آلمان منصوب شده که جایگزین ایشان معرفی شده و کارهای اداری و روال اداری در حال طی شدن است که جایگزین جدید به عنوان سفیر جدید مشغول به کار گردد.

به گزارش فارس، روزنامه بیلد آلمان اخیرا اطلاع داد که میشائیل کلور-برشتولد سفیر آلمان در ایران که چندی پیش به برلین بازگشته دیگر در این سمت فعالیت نخواهد کرد و قرار است که جایگزین میگوئل برگر به عنوان رئیس اداره مالی وزارت امور خارجه آلمان گردد. میگوئل برگر نیز از 4 می گذشته به سمت معاون وزیر امور خارجه ارتقا یافته است. بر اساس گزارش روزنامه بیلد آلمان، تغییر طبق برنامه کلور-برشتولد می بایست در انتها امسال میلادی انجام می شد اما بازگشت زودتر از موعد وی به برلین به دلیل بعضی انتقادها در ایران از وی نبوده، بلکه به دلیل ارتقای وی به پست ریاست اداره مالی وزارت امور خارجه آلمان بوده است.

به گزارش فارس، امروز همچنین سفیر جدید عمان رونوشت استوارنامه خود را تقدیم ظریف کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید آلمان به ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید آلمان به ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید