جزئیات واریز یاری معیشت 100 هزار تومانی

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره فرایند شناسایی و واریز یاری هزینه معیشتی 100 هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار گفت: در مرحله نهایی شناسایی هستیم و طبق اعلام دولت و ستاد ملی کرونا این مبلغ تا آخر آذر پرداخت می گردد.

جزئیات واریز یاری معیشت 100 هزار تومانی

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، حامد شمس در مصاحبه با ایسنا با اشاره به پرداخت وام یک میلیون تومانی کرونایی اظهار کرد: 11 میلیون سرپرست خانوار جامعه هدف ما بودند که در مرحله اول چهار میلیون و 600 هزار نفر تقاضای خود را ثبت کردند و پس از شناسایی، فهرست را به سازمان برنامه ارائه دادیم که پرداخت آن انجام شد.

وی اضافه نمود: در مرحله دوم نیز دو میلیون و 500 هزار نفر شناسایی شدند که اخیرا وام یک میلیون تومانی به حسابشان واریز شده لذا شمار دریافت کنندگان تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا به حدود هفت میلیون می رسد.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره فرایند شناسایی و واریز یاری هزینه معیشتی 100 هزار تومانی به خانوارها نیز شرح داد و گفت: در مرحله نهایی شناسایی هستیم و طبق اعلام دولت و ستادملی کرونا این مبلغ تا آخر آذرماه پرداخت می گردد.

شمس در پاسخ به اینکه آیا ضروری است مشمولان خودشان اقدامی انجام دهند؟ اظهار کرد: خیر، لازم نیست مردم کاری انجام دهند و همانند تسهیلات یک میلیون تومانی نیازمند ارسال پیامک نیست. دریافت یاری معیشتی بلاعوض 100 هزار تومانی نیازی به ثبت نام ندارد.

وی درباره مشمولان دریافت این یاری هزینه نیز گفت: همان خانواری که مشمول دریافت وام یک میلیونی می شدند مشمول یاری معیشتی هم می شوند. افرادی که معیشتی بگیر هستند و دفعه قبل درخواست وام یک میلیونی در فروردین داده بودند مشمول هستند و مهمترین ویژگی شان این است که درآمد ثابتی نداشته باشند؛ یعنی سرپرست خانواری چه شاغل و چه بازنشسته باشد و به هر میزانی درآمد ثابت داشته باشد در گروه هدف ما قرار نمی گیرد.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: دولت، پیرو فرمایشات رهبری برای حمایت از گروه های پایین دست جامعه، در این طرح گروه های کم برخوردار که هیچ درآمد ثابتی ندارند را مدنظر قرار داده است که همان 11 میلیون سرپرست خانوار هستند و کارگران فصلی، کشاورزان فصلی، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و افرادی که درآمد و شغل ثابتی ندارند را شامل می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "جزئیات واریز یاری معیشت 100 هزار تومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات واریز یاری معیشت 100 هزار تومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید