خبرنگاران ادارات خراسان جنوبی روز شنبه تعطیل است

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، بیرجند - خبرنگاران - ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، ادارات و دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی را در روز شنبه 17 اسفند تعطیل کرد.

خبرنگاران ادارات خراسان جنوبی روز شنبه تعطیل است

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، این اقدام ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به منظور انجام اقدامات پیشگیرانه در راستای حفظ سلامت شهروندان و کاهش ترددهای درون شهری، ادارات و دستگاه های اجرایی استان اجرا شده است.

این تصمیم بنا به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و با تایید استاندار خراسان جنوبی اتخاذ شده است.

ستاد بعد از اعلام این تصمیم به هم استانی های گرانقدر توصیه اکید دارد از ترددهای غیرضروری در سطح شهر و همچنین مسافرت، جدا خودداری نمایند، برای حفظ سلامتی خود در منزل بمانند تا ضمن تضمین سلامتی خود، خطرات شیوع و تکثیر را کاهش دهند.

این تعطیلی شامل کارکنان مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی، بهداشتی و امدادی نمی گردد.

ساعت کاری ادارات خراسان جنوبی از روز شنبه هفته جاری کاهش یافت و به منظور پیشگیری از شیوع کرونا 2 ساعت زودتر تعطیل شدند.

اولین مورد مثبت کرونا در خراسان جنوبی روز شنبه دهم اسفند اعلام شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شامگاه چهارشنبه گفت: تا این لحظه از 73 جواب آزمایش کرونا که دریافت کردیم، فقط چهار نمونه مثبت و بقیه منفی بوده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر چهارشنبه 14 اسفند اعلام نمود: مجموع ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور به 2 هزار و 922 نفر و فوت ناشی از کرونا نیز به 92 نفر رسیده است. 552 نفر در مجموع بهبود یافته اند.

کیانوش جهانپور اضافه کرد: آمار امروز نسبت به روزهای اخیر پایین تر است، زیرا تعداد آزمایشگاه ها به 24 آزمایشگاه رسیده و زمان انتظار حذف شده است و پایین بودن آمار به معنی کاهش ابتلا نیست.

وی گفت: اخباری که از استان ها داریم نشان می دهد ظرف روزهای گذشته مراودات و سفرهای بین شهری و شهری کاهش یافته است. بسیاری از نهادهای مردمی و شوراهای شهر و شهرداری ها مشارکت خوبی در گندزدایی و آموزش عمومی داشته اند و در بعضی استان ها، ورودی به بیمارستان ها و بهبود یافتگان تقریبا برابر شده است.

جهانپور گفت: سفرهای بین شهری و شهری باید کاهش پیدا کند و از همه مردم می خواهیم که قبل از اینکه به دستور قهری احتیاج باشد، این کار را انجام بدهند. مجالس و تجمعات مذهبی و غیرمذهبی نیز فعلا برگزار نگردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ادارات خراسان جنوبی روز شنبه تعطیل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادارات خراسان جنوبی روز شنبه تعطیل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید