خبرنگاران همکاری های مشترک ایران و افغانستان عملیاتی می گردد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، تهران - خبرنگاران - معاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از صفحه های اجتماعی خود نوشت: افغانستان آباد برای ایران سرمایه است و همکاری های مشترک بایدسمت و سوی عملیاتی به خود بگیرد.

خبرنگاران همکاری های مشترک ایران و افغانستان عملیاتی می گردد

قاسم تقی زاده خامسی با انتشار عکس هایی از دیدار رضا اردکانیان وزیر نیروی ایران باعبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان که روز دوشنبه در محل هتل اسپیناس تهران برگزارشد درصفحه اینستاگرام خود نوشت: هفته گذشته با انتخاب هیات دولت، ریاست کمیسیون مشترک با کشور عراق به عهده وزارت نیرو گذاشته شد واین ششمین کمیسیون مشترک کشورها است که مسوولیت آن به وزارت نیرو محول می گردد.

وی ادامه داد: کمیسیون های مشترک برای تفاهم سیاسی با کشورهای دنیا و توسعه توان ملی کشور درجهت تحقق سیاست های مالی، صنعتی، تجاری، صادراتی و اعتباری با کشورهای دیگر تشکیل می گردد و درکارگروه های تخصصی بنا به دستور کار از اعضا دعوت می گردد تا در خصوص راهکارهای متقابل برای هم افزایی در جهت افزایش روابط بین دو کشور همفکری نمایند.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران نوشت: آنچه به طور کامل محسوس است بخشی نگری دستگاه های داخلی و نبود تمایل آنها به کار جمعی، تمایل های فردی آگاهانه و یا از سرناآگاهی در جهت حفظ منافع دستگاهی بیش از منافع ملی، از بلاهای این همکاری ها است.مسیری که سال ها است که می پیماییم ودر جست و جوی راهکاری برای علت ناکامی ها نیستیم.

تقی زاده خامسی ادامه داد: روز دوشنبه در دیدار با آقای عبدالله عبدالله که اکنون مسوولیت کوشش برای صلح در افغانستان به عهده وی گذاشته شده است وزیر نیرو همکاری فعال تر افغانستان را در جهت اجرایی شدن طرح فراوری انرژی بادی در کریدور افغانستان- ایران را خواهان شد.

معاون وزیر نیرو نوشت: قرار است به زودی کمیسیون مشترک مالی در افغانستان برگزار گردد و تفاهم های عملیاتی در آن صورت گیرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران همکاری های مشترک ایران و افغانستان عملیاتی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران همکاری های مشترک ایران و افغانستان عملیاتی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید