علی نژاد درباره انتخابات فوتبال: وزارت از حقوق حاکمیتی خود کوتاه نمی آید

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، معاون قهرمانی وزارت ورزش درباره برگزاری انتخابات فدراسیون های مختلف می گوید باید مصلحت کشور فکر گردد.

علی نژاد درباره انتخابات فوتبال: وزارت از حقوق حاکمیتی خود کوتاه نمی آید

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، مهدی علی نژاد درباره فرایند برگزاری انتخابات فدراسیون دو و میدانی اظهار کرد: ما در شرایط ویژه هستیم و باید این انتخابات برگزار می شد. در خصوصی که نسبت به آن اعتراض وجود داشت، اعلام رای یک هیات به وسیله فکس بود. رئیس هیات استان سیستان و بلوچستان مشکوک به کرونا بود و به همین خاطر از اختیار وزارت ورزش استفاده کردیم و تصمیم بر این شد این هیات رای خود را غیر حضوری و به صورت فکس ارسال کند. البته رای رئیس این هیات با فرد انتخاب شده در انتخابات یکی نبود.

وی اضافه کرد: باید به مصلحت کشور فکر کنیم. با این حال ما شواهدی داریم که با بعضی اعضای هیات ها تماس گرفتند و به آنها گفته اند رای ندهید. ما این موضوع را به وسیله مراجع نظارتی پیگیری می کنیم. این را هم باید گفت که وزارت ورزش در انتخابات دوومیدانی واقعا بی طرف بود.

وی درباره انتخاب فدراسیون فوتبال هم گفت: فیفا به خاطر مسائلی که در خصوص اساسنامه اعلام نموده بود اجازه نداد این انتخابات برگزار نگردد. آنها در آخرین نامه خود اظهار نموده بودند که نسخه انگلیسی و فارسی اساسنامه یکی نیست. این موضوع خطرناک و شبهه بر انگیز است.

وی درباره تصمیم هیات رییسه فدراسیون فوتبال برای لغو انتخابات هم گفت: الان شبهه وجود دارد که آیا آن 6نفر اعضای هیات رییسه در جلسه حضور داشتند و چنین تصمیمی گرفتند یا امضای آنها بعداً گرفته شده است. چون ما امیدوار بودیم با رایزنی ها تا آخرین ساعت امروز اجازه انتخابات را از فیفا بگیریم.

او ادامه داد: فیفا اگر این اساسنامه را قبول ندارد پس منتخبین این اساسنامه چه شرایطی دارند؟ الان فدراسیون فوتبال را با چه فرآیندی اداره می نمایند؟ چون طبق ایرادهایی که فیفا به اساسنامه فدراسیون فوتبال گرفته است، نهادهای حسابرسی، انضباطی، اخلاق و استیناف باید با رای مجمع انتخاب شوند. ما بر اساس دیدگاه فیفا این حرف ها را می زنیم. برای ما جای سوال است که اصلاح اساسنامه با چه فرآیندی انجام می پذیرد؟

علی نژاد تاکید نمود: در مجامع بین المللی سازمان ها باید با دولت ها همراهی داشته باشند که این موضوع با دخالت متفاوت است. وقتی اینفانتینو به ایران آمد با رئیس جمهور و وزیر ورزش دیدار کرد. این مسأله اهمیت دولت ها را نشان می دهد.

او درباره اینکه گفته می شد بحث بازنشسته ها نوعی دخالت در امور فدراسیون فوتبال محسوب می گردد، گفت: بحث بازنشسته ها دخالت نیست و قانون است. اگر انتخابات برگزار می شد بازنشسته ها نمی توانستند شرکت نمایند. رئیس قطعا مشمول قانون بازنشستگی می گردد و درباره نایب رئیس هم بعضی نهادهای نظارتی گفتند نایب رئیسی هم شغل محسوب می گردد. الان سازمان بازرسی کل کشور نهادی زیر مجموعه قوه قضاییه است. در جهان دیدیم نهادهای قضایی ورود کردند و افرادی همچون بلاتر را کنار گذاشتند.

معاون قهرمانی وزارت ورزش ادامه داد: ورود فیفا در انتخابات فدراسیون فوتبال را به فال نیک می گیرم و فکر می کنم اصلاح اساسنامه به سود فوتبال ایران است. اما سوال اینجاست که وقتی فیفا می گوید اساسنامه را قبول ندارد، پس چطور بر اساس آن قرار است این اساسنامه اصلاح بگردد؟ برای ما سوال است که فدراسیون فوتبال ایران بر اساس کدام ماده قانونی شکل گرفته است؟

وی تاکید نمود: وزارت ورزش هم قوانین بین المللی را رعایت می نماید و هم از حقوق حاکمیت خودش کوتاه نمی آید. ما معتقدیم بسیاری از مسائل با گفت و گو حل می گردد. اگر پختگی و عقلانیت وجود داشته باشد مسئله ای به وجود نمی آید.

او همچنین در خصوص اظهارات مدیر عامل مستعفی پرسپولیس گفت: ادعای آقای انصاری فرد مبنی بر دخالت وزارتخانه در امور پرسپولیس را قبول ندارم و آنچه رخ داده، نظر و تصمیم هیات مدیره پرسپولیس بوده است. بزرگی استقلال و پرسپولیس به افراد نیست. همه مدتی خدمتگزار هستند و بایستی جوابگوی اعمال و تصمیمات خود باشند. باشگاه پرسپولیس به سرعت با انتخاب سرپرست مدیر عاملی برنامه های خود را ادامه می دهد. به هیچ عنوان در امور پرسپولیس یا استقلال دخالتی نداریم و در انتخاب های خود مستقل هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "علی نژاد درباره انتخابات فوتبال: وزارت از حقوق حاکمیتی خود کوتاه نمی آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد درباره انتخابات فوتبال: وزارت از حقوق حاکمیتی خود کوتاه نمی آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید