مدیریت راهبردی فناوری اطلاعات درشرایط فعلی کشور ضرورت دارد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس ، تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات را احتیاج جامعه دانست و گفت:ساخت مدیریت فناوری اطلاعات اعم از سخت افزار، نرم افزار و فراوری محتوا سیاستگذاری واحدی ندارد و در حکمرانی کشور به درستی دیده نشده است.

مدیریت راهبردی فناوری اطلاعات درشرایط فعلی کشور ضرورت دارد

سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ تیم مسلم با بیان اینکه تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات از احتیاجهای اساسی امروز کشور است، گفت: در حال حاضر کشور احتیاجمند شرایطی است تا بتوان با استفاده از ابزارهای جدیدفناوری اطلاعات در بستر حکمرانی، اتفاقات متحولانه و مثبتی که راهگشای برون رفت از مسائل همیشگی باشد، دیده گردد اما متأسفانه کمترین بهره را می بریم. امروز کشور با مسائلی روبرو است در عصر فناوری و ارتباطات که کاملا بدیع و نو بوده و احتیاجمند مدیریت و ارائه راهبرد نوین است. مسائلی در حوزه فراوری محتوا، it،ICT و حتی بعضی سخت افزارها که پیشتر تجربه ای بابت آنها نداشته و باید برای آنها حتما تدبیر ویژه ای داشت.

در حکمرانی و سیاست گذاری فناوری اطلاعات کشور ما نسبت به جهان پیشرفت کمتری داشته است

وی اضافه نمود: تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات باید مدت ها قبل راه اندازی می شد اما اکنون باید بگویم این کمیسیون احتیاج و ضرورت محسوب می گردد؛ چراکه در حکمرانی و سیاست گذاری کشور ما نسبت به جهان عقب است. فناوری اطلاعات امروز در رشد اقتصاد در جهان و افزایش بهره وری پیش رو است اما به جهت نبود نگاه جامع به این حوزه در کشور، کمترین بهره را از فناوری اطلاعات در رشد مالی کشور و یا حتی حل مسائل مالی کشور می بریم. همینطور در سایر ابعاد اعم از اجتماعی، فرهنگی و سبک زندگی کمتر توانسته ایم بهره برداری درست کنیم و باید هرچه سریعتر باید برای آن فکر درستی کرد.

در فضای مالی کمترین استفاده را از فناوری اطلاعات در افزایش و رشد مالی داشته ایم

رفیعی توضیح داد: اگر زیرساخت های کشور بابت این موضوع درست دیده می شد حتما می توانستیم در ایام کرونا، مدیریت بهتری در اجرا و مدیریت امورات جاری کشور داشته باشیم. در حال حاضر برای بعضی موضوعات و پدیده های تازه در عرصه فناوری اطلاعات و رشد روز افزون آن پاسخ روشنی نداریم و با تاخیر با این پدیده ها روبرو می شویم. که این تاخیرها به سود کشور و مردم نخواهد بود.

باید در فضای حکمرانی برای فناوری اطلاعات تدبیر ویژه ای اندیشیده گردد

وی در سرانجام گفت: باید در فضای حکمرانی برای فناوری اطلاعات تدبیر ویژه ای اندیشیده گردد و مجلس می تواند با تأسیس کمیسیون اولین قدم مثبت را بردارد زیرا زندگی امروزی با فناوری اطلاعات عجین شده و از بدیهیات است و حتما برای مدیریت کلان و جامع آن برنامه درستی داشت. بطوریکه با کمترین آسیب، بیشترین بهره برده گردد چراکه فناوری اطلاعات در بسیاری موارد به یاری محیط زیست آمده و می تواند پاسخ روشنی به خیلی از مسائل و مسائل در حوزه محیط زیست بدهد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مدیریت راهبردی فناوری اطلاعات درشرایط فعلی کشور ضرورت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت راهبردی فناوری اطلاعات درشرایط فعلی کشور ضرورت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید