نانومحصول ایرانی نامزد دریافت جایزه برترین محصول از نگاه مؤسسه فیلتراسیون کانادایی شد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، منسوج ضد ویروس محققان ایرانی نامزد دریافت جایزه برترین محصول از نگاه مؤسسه فیلتراسیون کشور کانادا با عنوان Waterloo Filtration شد.

نانومحصول ایرانی نامزد دریافت جایزه برترین محصول از نگاه مؤسسه فیلتراسیون کانادایی شد

به گزارش گروه علم و پیشرفت وبلاگ تیم مسلم به نقل از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، مؤسسه فیلتراسیون واترلو (Waterloo Filtration Institute) با هدف معرفی فناوری های پیشرو در صنعت فیلتراسیون، اقدام به برگزاری کنفرانس سالانه با حضور شرکت های مطرح و فعال در این حوزه می نماید.

این کنفرانس در سال 2021 با حضور 25 محصول فناورانه از 7 کشور با موضوع فناوری های پیشرو در صنعت فیلتراسیون در دوره پسا کرونا در تاریخ 7و8 دسامبر در کشور کانادا برگزار گردید و یکی از شرکت های فناور به عنوان تنها نماینده ایران و منطقه خاورمیانه در این کنفرانس با معرفی فناوری هوشمند خود با عنوان فناوری منسوجات ضدویروس کرونا نامزد دریافت جایزه­ برترین محصول سال از نگاه این مؤسسه شد.

محصول نانوفناورانه فراوری شده به وسیله این شرکت، از قابلیت پوشش دهی بر روی انواع منسوجات برخوردار است. به عنوان مثال از آن می توان برای ایجاد خاصیت ضدویروسی، ضدباکتریایی و ضدقارچی در انواع پوشاک، لایه های ماسک های تنفسی، گان و لباس های بیمارستانی، ملحفه، مبلمان، فرش، فیلتر سیستم های تهویه مطبوع و مصارف صنعتی استفاده کرد.

این محصول علاوه بر اثبات عملکرد در مقیاس آزمایشگاهی و نیمه صنعتی بر روی ماسک های تنفسی، بر اساس نتایج ارائه شده به وسیله آزمایشگاه های همکار وزارت بهداشت، توانایی غیرفعال کردن و از بین بردن ویروس کرونا بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره 20836 و فعالیت ضدباکتریایی بر روی باکتری های S.aureus و Klebsiella، pneumoniae براساس استاندارد ملی ایران به شماره 11070 را دارد.

به نقل از ستاد نانو، از جمله مزیت رقابتی این محصول فناورانه نسبت به محصولات موجود، امکان فراوری صنعتی با فناوری بومی و ارزان، امکان پوشش دهی آسان بر انواع منسوجات، کف پوش ها و دیوارپوش ها است.

مقاومت نانوپوشش اعمال شده در استفاده های مکرر روزانه و بعلاوه عدم آسیب به محیط زیست و سلامت انسان و بعلاوه امکان استفاده از این فناوری علاوه بر ماسک های ضدویروس در کاربردهای متعددی نظیر فیلترهای تهویه مطبوع بیمارستانی، مدارس، وسایل نقلیه عمومی و منازل نیز وجود دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نانومحصول ایرانی نامزد دریافت جایزه برترین محصول از نگاه مؤسسه فیلتراسیون کانادایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانومحصول ایرانی نامزد دریافت جایزه برترین محصول از نگاه مؤسسه فیلتراسیون کانادایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید