وزیر دفاع: همکاری های نظامی ایران و روسیه رو به پیشرفت است

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: همکاری های نظامی ایران و روسیه مثبت و کاملا رو به پیشرفت است.

وزیر دفاع: همکاری های نظامی ایران و روسیه رو به پیشرفت است

به گزارش وبلاگ تیم مسلم به نقل از وزارت دفاع، سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که در راس یک هیات دفاعی و نظامی روز شنبه وارد مسکو شد درباره ارزیابی خود در خصوص سطح همکاری های دو کشور اظهار کرد: همکاری های نظامی ایران و روسیه کاملا رو به پیشرفت است و ما فرازهای مهمی از همکاری های دو کشور داشتیم.

وی اضافه نمود: یک نمونه آن رزمایش مشترکی بود که در شمال اقیانوس هند و دریای عمان بین سه کشور ایران، روسیه و چین برگزار گردید.

وزیر دفاع گفت: البته سال جاری به خاطر شرایط کرونا، همکاری های ایران و روسیه تا اندازه ای تحت تاثیر قرار گرفته است. اما مجموع ارزیابی من این است که همکاری های دو کشور کاملا مثبت و رو به جلو است.

امیر حاتمی در پاسخ به سوال خبرنگار اسپوتنیک که آیا امکان تجدید این رزمایش وجود دارد؟ اظهار داشت: متناسب با شرایط بیماری (کرونا) و پروتکل هایی که وجود دارد ما علاقه مندیم که رزمایش برگزار گردد.

وی در ادامه در خصوص برنامه سفر خود به روسیه، با بیان اینکه در سال های گذشته حرکت های بسیار خوبی در روابط دو کشور رو به جلو داشتیم، اظهار کرد: ان شاءالله در این سفر نیر علاوه بر اینکه در همایش نظامی و نمایشگاه نظامی شرکت می کنیم و با آخرین دستاوردهای نظامی آشنا می شویم، درباره موضوعات منطقه ای و موضوعات دوجانبه و همکاری های نظامی گفت وگو می کنیم.

وزیر دفاع اظهار داشت: همینک در شرایط بسیار ویژه از لحاظ تحولات منطقه ای و بین المللی هستیم طبیعتا یک بخش مهم درباره این موضوع خواهد بود و فرصت را مغتنم شمرده و با توجه به اینکه به خاطر شیوع ویروس کرونا و پروتکل های آن رایزنی ها با تاخیر انجام می گردد می خواهیم از این فرصت برای گفت وگو درباره همکاری ها استفاده کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که در همکاری های منطقه ای و ارتقاء همکاری های نظامی در خصوص نقش روسیه چه می توانید بگویید؟ توضیح داد: ما دو کشور (ایران و روسیه) از نظر فناوری ها و پیشرفت های نظامی در شرایط خوبی هستیم.

وزیر دفاع گفت: با توجه به اینکه روسیه یک کشور دوست و کشوری است که همکاریهای با آن رو به افزایش است، این سفر برای ما یک فرصت مغتنم است.

وی اضافه نمود: علاوه بر آن باتوجه به سطح بهره مندی دو کشور از فناوریها، همکاریهای فناورانه (همکاری در عرصه فناوریهای پیشرفته نظامی) نیز پیگیری خواهد شد.

سرتیپ امیر حاتمی در چارچوب برنامه سفر خود به روسیه، با سرگئی شایگو همتای روسی خود و مقامات دیگر روسیه ملاقات و از ششمین نمایشگاه و همایش بین المللی نظامی - فنی روسیه موسوم به ARMY 20 نیز بازدید می نماید.

نمایشگاه و همایش بین المللی نظامی - فنی روسیه به فرمان رییس جمهوری روسیه از سال 2015 هر ساله برگزار و در آن آخرین دستاوردهای صنعت نظامی و دفاعی این کشور به معرض نمایش در می آید و در کنار آن با برگزاری نشست های مختلف در حوزه دفاعی و نظامی، مسائل و موضوعات مرتبط مورد آنالیز و کارشناسی قرار می گیرد.

در این نمایشگاه و همایش بین المللی مقامات عالی دفاعی و نظامی و کارشناسان و متخصصان از کشورهای مختلف حضور می یابند.

روابط و همکاری های دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در سالهای اخیر همپای سایر ابعاد همکاری های دوجانبه در حوزه سیاسی و مالی از فرایند رو به رشدی برخوردار بوده و دستاوردهای خوب و ارزشمندی به همراه داشته است.

تقویت و تحکیم بیش از پیش همکاری های دفاعی تهران- مسکو در حوزه های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی مهمترین اهداف سفر وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مسکو اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وزیر دفاع: همکاری های نظامی ایران و روسیه رو به پیشرفت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع: همکاری های نظامی ایران و روسیه رو به پیشرفت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید