واکنش مسکو به انتخاب تهران به عنوان اولین مقصد سفر وزیرخارجه سوریه

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، سخنگوی وزارت خارجه روسیه خواهان عدم حدس درباره زمینه های سیاسی تصمیم وزیر خارجه جدید سوریه برای انتخاب تهران و نه مسکو به عنوان اولین مقصد سفر خارجی خود شد.

واکنش مسکو به انتخاب تهران به عنوان اولین مقصد سفر وزیرخارجه سوریه

به گزارش وبلاگ تیم مسلم به نقل از خبرگزاری فارس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز آدینه وبلاگ تیم مسلم را از هرگونه نتیجه گیری طولانی مدت تنها بر اساس برنامه سفر خارجی مقامات دولتی بر حذر داشت.

وی که در جمع وبلاگ تیم مسلم و در پاسخ به سوالی درباره تصمیم فیصل المقداد وزیر خارجه جدید سوریه برای انتخاب تهران به عنوان اولین مقصد سفر خارجی خود صحبت می کرد، گفت: المقداد پس از تصدی پست خود، تمایلش برای سفر به روسیه را ابراز داشت که با توجه به روابط راهبردی میان مسکو و دمشق، این موضوع کاملا طبیعی است.

زاخارووا افزود که دو کشور به سرعت درباره نزدیک ترین زمان مناسب برای سفر المقداد به مسکو به توافق رسیدند اما زمان این سفر به دلیل تغییر در برنامه کاری سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه به تاخیر افتاد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که این کشور روز 16 دسامبر (26 آذر) منتظر المقداد در مسکو خواهد بود و به همین دلیل نباید درباره زمینه های سیاسی که اصلا وجود ندارد و ممکن نیست که وجود داشته باشد، صحبت کرد.

فیصل المقداد، وزیر خارجه سوریه روزهای هفدم و هجدهم آذر در سفر به تهران با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران ملاقات و گفت وگو کرد.

منبع: جام جم آنلاین

به "واکنش مسکو به انتخاب تهران به عنوان اولین مقصد سفر وزیرخارجه سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مسکو به انتخاب تهران به عنوان اولین مقصد سفر وزیرخارجه سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید