ویروس کرونا روی چه سطوحی بیشتر دوام دارد؟

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، نتایج یک تحقیقات تازه در مرکز ملی علوم استرالیا نشان می دهد که ویروس کرونا می تواند به صورت طولانی مدت روی سطوح صاف مانند استیل، اسکناس و شیشه باقی بماند.

ویروس کرونا روی چه سطوحی بیشتر دوام دارد؟

ایرنا: نتایج یک تحقیقات توسط سازمان ملی علوم استرالیا نشان می دهد کهویروس کرونا بر روی بعضی سطوح تا یک ماه زنده می ماند و براین اساس تاکید برشستن دستها و ضدعفونی کردن بسیار با اهمیت ارزیابی شده است.

براساس این تحقیقات که سازمان تحقیقات صنعتی و علمی مشترک المنافع(CSIRO) آن را منتشر نموده است، سازمان ملی علوم استرالیا گفته است که ویروس کرونا می تواند به صورت طولانی مدت روی سطوح صاف و سرد نظیر فولاد، شیشه و اسکناسهای کاغذی باقی بماند.

طبق این تحقیقات، ویروس کرونا در شرایط آزمایشگاهی(بدون دخالت بعضی عوامل مانند اشعه ماورای بنفش) می تواند تا سه ساعت در ذرات معلق در هوا باقی بماند.

همچنین میزان ماندگاری ویروس در دماهای مختلف مورد آزمایش قرار گرفته است که طبق نتایج این تحقیقات، ویروس در دمای 40 درجه سلسیوس می تواند تا حدود 16 ساعت روی پنبه و 24 تا 48 ساعت روی شیشه، فولاد و کاغذ زنده بماند.

زمانیکه دما را پایینتر و به حدود 30 درجه رساندند معین شد که ویروس تا سه روز می تواند روی پنبه زنده بماند و روی اسکناسها تا بیش از 21 روز باقی بماند. در دمای 20 درجه سلسیوس، ویروس روی اسکناس تا بیش از یک ماه قابلیت ماندگاری دارد.

منبع: توریسم آنلاین

به "ویروس کرونا روی چه سطوحی بیشتر دوام دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا روی چه سطوحی بیشتر دوام دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید