اختصاص آمبولانس مجزا برای انتقال اموات مبتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه جنازه های مبتلا به کرونا ویروس در مرحله اولیه ضدعفونی و پس از تشریفات مذهبی کاور و مجددا ضدعفونی می گردد، گفت: در مرکز استان و شهرستان ها یک آمبولانس برای حمل و نقل میت در نظر گرفته شده است.

اختصاص آمبولانس مجزا برای انتقال اموات مبتلا به کرونا

مجید شیرانی 9 فروردین ماه در جلسه آنالیز، برنامه ریزی و هماهنگی مسئله کفن و دفن جانباختگان کرونا در چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در گذشته اگر فردی در بیمارستان جان خود را از دست می داد جنازه به خانواده ها تحویل داده می شد، اما در این شرایط و شیوع کرونا ویروس یکسری حساسیت در این خصوص وجود دارد و وظایفی بر عهده وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی گذاشته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با تأکید بر اینکه در برخورد با جنازه هایی که بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند نباید زیاده روی کنیم، مطرح کرد: بیماران مبتلا به کرونا در زمان زنده بودن قدرت انتقال بالای ویروس را دارند، باتوجه به اینکه کرونا یک بیماری تنفسی است در موقعی که شخص فوت می نماید ویروس را پخش نمی نماید و فقط میت آلوده است.

وی افزود: بدن اگر در شرایط خاص ضدعفونی و استریل و سپس کاور گردد، نمی تواند بیماری را انتقال دهد، معتقدم در مورد کفن و دفن جانباختگان باید شرایط تحکمی باشد و اجازه ندهیم همگان در این خصوص اظهارنظر نمایند، انجام تکالیف شرعی با رعایت پروتکل های بهداشتی مانعی ندارد.

شیرانی با بیان اینکه جنازه های مبتلا به کرونا ویروس در مرحله اولیه ضدعفونی و پس از تشریفات مذهبی کاور و مجددا ضدعفونی می گردد، گفت: در مرکز استان و شهرستان ها یک آمبولانس برای حمل و نقل میت در نظر گرفته شده است، معقتدیم حرمت و حریم میت باید حفظ گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد مطرح کرد: همه اقشار جامعه حامی و همراه دانشگاه علوم پزشکی هستند، به نظر می رسد هر ارگانی باید به در هر مسئولیتی به وظیفه خود عمل کند و نظرات غیرکارشناسی و سلیقه ای در غسل و کفن و دفن اموات مبتلا به کرونا اعمال نگردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اختصاص آمبولانس مجزا برای انتقال اموات مبتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص آمبولانس مجزا برای انتقال اموات مبتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید