جانشین احتمالی مرکل به کرونا مبتلا شد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، سخنگوی حزب حاکم آلمان و جانشین احتمالی صدر اعظم این کشور روز سه شنبه از مثبت بودن تست کرونای خود اطلاع داد.

جانشین احتمالی مرکل به کرونا مبتلا شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تیم مسلم، فردریک مرز، سخنگوی حزب حاکم آلمان و جانشین احتمالی آنگلا مرکل صدر اعظم این کشور روز سه شنبه اعلام نمود که به ویروس کرونا مبتلا شده است.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، از فردریک مرز به عنون رئیس بعدی حزب حاکم دموکرات مسیحی و نخست وزیر بعدی آلمان یاد می گردد.

وی که با یکی از رسانه های آلمانی صحبت می کرد، گفت: تستی که روز یکشنبه از من گرفته شد جوابش مثبت بود. من تا هفته بعد در خانه در قرنطینه خواهم ماند.

بر اساس آخرین آمار، تعداد موارد ابتلای جدید به ویروس کرونا در آلمان از مرز هفت هزار نفر گذشته است و تعداد کل فوتی ها بر اثر ابتلا به این بیماری در آلمان نیز به 20 نفر افزایش یافته است.

وزارت خارجه آلمان روز گذشته با صدور بیانیه ای درباره هرگونه سفر غیرضروری در داخل و خارج از این کشور هشدار داد.

همچنین به دستور دولت مرکزی برلین، توافق سفر بدون ویزا به آلمان با پنج کشور فرانسه، اتریش، سوئیس، دانمارک و لوکزامبورگ به صورت موقت تعلیق می گردد و در مرزهای زمینی بازرسی های سفت وسخت تری برای ممانعت از ورود افراد مبتلا به کروناویروس انجام می گردد.

اعمال محدودیت های مرزی در آلمان در حالی است که ینس اسپان وزیر بهداشت این کشور نیز با رد مؤثر بودن بستن مرزها در جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر این ویروس، گفته بود: اگر تمام مرزها را هم ببندیم همچنان [این ویروس] منتشر خواهد شد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "جانشین احتمالی مرکل به کرونا مبتلا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانشین احتمالی مرکل به کرونا مبتلا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید