عجیب ترین راه ها برای سوزاندن کالری

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، با گنجاندن راه های عجیب برای سوزاندن کالری در برنامه روزمره خود می توانید وزن بیشتری کم کنید.

عجیب ترین راه ها برای سوزاندن کالری

همیشه وقتی به سوزاندن کالری و کاهش وزن فکر می کنیم، ناخودآگاه به یاد ورزش و رژیم های غذایی سخت و ناخوشایند می افتیم. ولی جالب است بدانید که راه های غیرمعمول دیگری نیز برای افزایش تعداد کالری های که می سوزانید، وجود دارد. وبلاگ تیم مسلم در این مطلب 4 راه عجیب برای افزایش سوزاندن کالری را به شما معرفی کند.

قرار گرفتن در معرض سرما

قرار گرفتن در معرض هوای سرد، از طریق تحریک فعالیت چربی قهوه ای در بدن به افزایش میزان سوخت و ساز کمک می کند. در ذخایر چربی بدن علاوه بر چربی سفید مقادیر اندکی چربی قهوه ای نیز وجود دارد. چربی سفید موجب التهاب، مقاومت به انسولین و تشکیل ذخیره چربی در بدن می شود در حالی که چربی قهوه ای موجب افزایش سوزاندن کالری می شود و برای کاهش وزن و کنترل دیابت مفید است. اثر کالری سوزی چربی قهوه ای در افراد مختلف یکسان نیست ولی به طورکلی به نظر می رسد که افراد چاق در مقایسه با افراد لاغر چربی قهوه ای فعال کمتری دارند. بر اساس پژوهش های اولیه انجام گرفته مشخص شده است که مواجهه مزمن با سرما، موجب قهوه ای شدن چربی سفید بدن می شود.

جویدن آدامس

مشخص شده است که جویدن آدامس موجب داشتن احساس سیری و در نتیجه کاهش میزان کالری دریافتی از میان وعده ها و تنقلات می شود. شواهد دیگری نیز وجود دارد که نشان می دهد جویدن آدامس موجب افزایش سرعت سوخت و ساز بدن می شود. طبق نتایج تحقیقات به نظر می رسد که جویدن آدامس پس از وعده های غذایی یا بین آنها میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

بی قراری

همه ما می دانیم که ورزش کردن موجب سوزاندن کالری و کمک به حفظ تناسب اندام می شود ولی اشکال ظریف تری از فعالیت های فیزیکی نیز به افزایش میزان سوخت و ساز بدن کمک می کند؛ این مفهوم با نام گرمازایی فعالیت های غیرورزشی (NEAT) شناخته می شود که شامل بی قراری و جنب وجوش است. بی قراری به معنی حرکت دادن بخش هایی از بدن به شیوه ای ناآرام و بی قرار است. برای نمونه می توان به تکان دادن مکرر پا، ضربه زدن با انگشتان بر روی میز و بازی کردن با انگشتر اشاره کرد. سایر اشکال فعالیت های غیرورزشی را به زندگی روزمره خود وارد کنند تا از مزیت های آن برای سوزاندن کالری و جلوگیری از افزایش وزن بهره مند شوند. ازجمله روش های دیگر برای بهره بردن از NEAT می توان به استفاده از پله به جای آسانسور، استفاده از میز به صورت ایستاده و انجام کارهای نظافتی اشاره کرد.

خندیدن

حتما شنیده اید که می گویند خنده بهترین داروست. در واقع پژوهش ها نشان داده است که خندیدن، جنبه های زیادی از سلامت روحی و جسمی ازجمله حافظه، سیستم ایمنی بدن و عملکرد شریان ها را بهبود می دهد. البته خندیدن موجب سوزاندن کالری نیز می شود.

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می کنیم مطلب چرا همه سیگاری ها سرطان نمی گیرند؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "عجیب ترین راه ها برای سوزاندن کالری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین راه ها برای سوزاندن کالری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید