معاون رئیس جمهور آذربایجان: باکو، تهران و آنکارا پایه گذار خط تازه ترانزیتی خواهند بود

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، معاون رئیس جمهور و وزیر خارجه جمهوری آذربایجان با اشاره به تفاهم نو این کشور با ایران برای عبور خط ترانزیتی از راستا ایران به نخجوان و ترکیه گفت: باکو، تهران و آنکارا پایه گذار خط نو ترانزیتی خواهند بود.

معاون رئیس جمهور آذربایجان: باکو، تهران و آنکارا پایه گذار خط تازه ترانزیتی خواهند بود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تیم مسلم، حکمت حاجی اف معاون رئیس جمهور و وزیر خارجه جمهوری آذربایجان امروز شنبه در حاشیه نشست مجمع دیپلماسی آنتالیا با اشاره به تفاهم انجام گرفته بین ایران و جمهوری آذربایجان برای عبور خط ترانزیتی از جهت ایران به نخجوان و ترکیه گفت: در موضوع کریدور زنگه زور ما از مدتها قبل، یعنی یکسال و نیم پیش پیشنهاد خود را به ارمنستان داده و منتظر پاسخ از طرف ایروان هستیم اما هنوز خبری نشده است.

وی اضافه نمود: ارمنستان به فکر کردن در این باره ادامه بدهد اما ما فعالیت خود را دنبال خواهیم کرد و در این چارچوب، بین ایران و جمهوری آذربایجان تفاهمنامه ای به امضا رسید که در آن زنگیلان، روستای آق بند و رود ارس به وسیله 2 پل ریلی و ماشین رو به ایران متصل شده و از آنجا به نخجوان و ترکیه خواهند رسید.

حاجی اف ادامه داد: به این ترتیب ما در منطقه اوراسیا یک کریدور نو را پایه گذاری می کنیم که ترکیه، ایران و جمهوری آذربایجان را دوباره متحد نموده و آنها پایه گذار یک خط ترانزیتی خواهند شد. بر این اساس همکاری برادرانه ما دنبال خواهد شد.

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، روز آدینه، ایران و جمهوری آذربایجان توافق نموده اند که با احداث یک بزرگراه 55 کیلومتری منطقه مالی زنگزور شرقی در جمهوری آذربایجان و منطقه نخجوان را به وسیله یک بزرگراه عبوری از خاک ایران متصل نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "معاون رئیس جمهور آذربایجان: باکو، تهران و آنکارا پایه گذار خط تازه ترانزیتی خواهند بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون رئیس جمهور آذربایجان: باکو، تهران و آنکارا پایه گذار خط تازه ترانزیتی خواهند بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید