8 میلیون مسافر سهم مازندران از 19 روز اول تابستان

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، خبرنگاران : سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی مازندران از اقامت 7 میلیون و 979هزار و 76 نفر جهانگرد از اول تیرماه تا تعطیلات منتهی به عید قربان در این استان اطلاع داد.

8 میلیون مسافر سهم مازندران از 19 روز اول تابستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مهدی ایزدی (سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران) با بیان اینکه سطح اشغال مراکز اقامتی استان اعم از هتل، متل، خانه مسافر و اقامتگاه های بوم گردی با شروع تابستان به 53 درصد رسیده است، اضافه کرد: در 19 روز اول تابستان هفت میلیون و 979 هزار و 76 نفر شب اقامت در استان مازندران به ثبت رسید.

او با اشاره به اینکه قریب به 40 درصد اقامت در طرح خانه مسافر اجرا شده است، اظهار کرد: ظرفیت اقامتی مازندران برحسب نفرشب اقامت، یک میلیون و دویست و چهل و شش هزار و صد و هفتاد و هفت نفر شب اقامت به طور رسمی و غیر رسمی است.

ایزدی از وجود ظرفیت بیش از 98 هزار نفر شب اقامت رسمی در مازندران اطلاع داد و گفت: 351 اقامتگاه بوم گردی دارای مجوز در مازندران فعالیت دارند که مورد توجه طبیعت دوستان و علاقه مندان به حضور در روستاهای مازندران واقع شده است و سطح اشغال اقامتگاه های بوم گردی نیز بسیار بالا است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اشاره به تعداد 123 تاسیسات ساحلی، و 12 کمپینگ در استان اضافه کرد: 8 مجتمع تفریحی گردشگری در مازندران فعال است که طی تعطیلات چهار روز گذشته با استقبال پرشور و پر تعداد گردشگران و مسافران روبرو بوده است.

او به اقامت گردشگران در 48 زائرسرای مازندران اشاره نمود و گفت: اقامت موقت و تفرج در 108 پارک شهری مازندران نیز در تعطیلات عید قربان کم نظیر بود.

ایزدی با اشاره به برگزاری جلسات طرح سامان دهی و ارتقای خدمات سفرهای تابستان 1401 در استان اشاره نمود و اضافه کرد: این جلسات به طور منظم در چهار جلسه با حضور همه دست اندرکاران ستاد تسهیلات سفر در استانداری برگزار گردید و به همین دلیل این جلسات در شهرستان ها و فرمانداری های استان برگزار گردیده تا تمهیدات لازم و برنامه ریزی های ضروری درباره سفرهای تابستانه هم وطنان به مازندران انجام گردد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران نظارت و پشتیبانی همه دستگاه های مسئول در طرح سامان دهی و ارتقای خدمات سفر تابستان را ضروری برشمرد و گفت: برای آمادگی هر چه بهتر در ارائه خدمات مناسب و مطلوب به گردشگران، هماهنگی های لازم با دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران و شهرستان بابل به تمامی بیمارستان های دولتی و خصوصی برای حضور متخصص و کادر درمان اجرا شده است.

ایزدی از آماده باش کادر درمانی به ویژه آمبولانس ها و تقویت پایگاه های مستقر در شهرستان های استان اطلاع داد و اضافه کرد: نظارت بر اجرای دقیق و کامل دستورالعمل ستاد اجرایی خدمات سفر و پروتکل های بهداشتی نیز در حال اجرا است.

مازندران دارای 63 هتل، 51 متل، 91 هتل آپارتمان، 293 مجموعه بومگردی، 4 هزار و 939 خانه مسافر، 8 مجتمع تفریحی، 123 تاسیسات ساحلی، 12 کمپینگ که در مجموع یک میلیون و 246 هزار و 177نفر شب اقامت رسمی و 48 زایر سرا، 47 اقامتگاه دولتی، 306 تاسیسات ساحلی، 97 کمپینگ، 123 مدارس 122 منطقه ها نمونه، 76 هزار و 640 ویلا استیجاری و 108 پارک داخل شهر در مجموع 78 هزار و 760 نفر شب اقامت غیررسمی است.

منبع: توریسم آنلاین

به "8 میلیون مسافر سهم مازندران از 19 روز اول تابستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 میلیون مسافر سهم مازندران از 19 روز اول تابستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید