اجباری شدن استفاده از ماسک در استان تهران از هفته آینده

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، خبرنگاران : معاون کل وزیر بهداشت از اجباری شدن ماسک در استان تهران از هفته آینده اطلاع داد و گفت: میزان جرایم مربوط به عدم استفاده از ماسک ظرف یک هفته مشخص می گردد.

اجباری شدن استفاده از ماسک در استان تهران از هفته آینده

به گزارش وبلاگ تیم مسلم به نقل از فارس، ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت در اخبار 21 با اشاره به آخرین شرایط کرونا در کشور، گفت: از شرایط فعلی و استمرار آن خیلی ناراضی هستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه تا به امروز ماسک اجباری نبود و فقط در اماکن، ادارات و مغازه ها اجباری بود اما رئیس جمهور در جلسات چهارشنبه، پنج شنبه و امروز به این موضوع تاکید داشت و قرار شد کمیته انتظامی و کمیته بهداشت ستاد کرونا موضوع مربوط به استفاده از ماسک را نهایی نمایند.

معاون کل وزیر بهداشت با تاکید بر اعمال جریمه برای افرادی که از ماسک استفاده نمی نمایند، گفت: از هفته آینده در استان تهران استفاده از ماسک اجباری می گردد؛ اینکه میزان جریمه عدم استفاده از ماسک چقدر است، ظرف یک هفته نهایی می گردد.

حریرچی با اشاره به اینکه اگر 95 درصد مردم از ماسک استفاده نمایند بسیار خوب خواهد بود، بیان داشت: حتی استفاده از ماسک خانگی هم موثر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در 7 استان مانند تهران مشاغل ردیف 3 تعطیل شده است، متذکر شد:با توجه به اینکه به دسترسی به واکسن و دارو به زودی امید چندانی وجود ندارد، ابراز داشت: امیدواریم با تغییر سیاستهای که انجام می گردد اقدامات اساسی تری صورت گیرد.

حریرچی با بیان اینکه باید منابع لازم برای اقدامت موثرتر تامین گردد، اضافه کرد: اکنون محدودیتها در 7 استان وضع شده و هنوز در قم، اصفهان، آذر بایجان غربی و شرقی نگرانی قابل توجهی داریم.

منبع: اقتصادنیوز

به "اجباری شدن استفاده از ماسک در استان تهران از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجباری شدن استفاده از ماسک در استان تهران از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید