اعتراضات در ایالت لوئیزیانا به قتل سیاهپوست آمریکایی

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، به دنبال کشته شدن یک مرد سیاهپوست در شهر لافایت ایالت لوئیزیانا به دست پلیس آمریکا، مردم این شهر به نشانه اعتراض، تظاهرات کردند که در جریان آن، پلیس باز هم به اعمال زور متوسل شد.

اعتراضات در ایالت لوئیزیانا به قتل سیاهپوست آمریکایی

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری دانشجو، بامداد امروز (شنبه شب به وقت محلی) گروهی از مردم شهر لافایت در ایالت لوئیزیانا در اعتراض به قتل مردی سیاهپوست که روز گذشته در همین منطقه توسط پلیس از پا در آمده بود، تظاهرات کردند.

به نوشته وبسایت خبری اَدووکیت، در جریان این اعتراضات پلیس این ایالت از نارنجک های دودزا استفاده و معترضان را تهدید کرد در صورتی که متفرق نشوند دستگیر خواهند شد.

منابع خبری گزارش داده اند که حدود 150 نفر در این تجمع اعتراض آمیز حضور داشته اند و کوشش کردند چهارراهی در نزدیکی محل قتل این مرد سیاهپوست را ببندند. معترضان شعار نه عدالت و نه صلح [وجود دارد] سر دادند.

چندی بعد از غروب آفتاب، جمعیت معترضان به سمت پمپ بنزینی که محل قتل این فرد بود هجوم آوردند و با سنگ و بطری های آب به اتومبیل های پلیس حمله ور شدند.

در خاتمه این اعتراضات نیز پلیس به منظور کنترل بیشتری معترضان از نیرو های ضدشورش استفاده کرد.

روز گذشته پلیس شهر لافایت تأیید کرد که در حال اجرا تحقیقات درباره تیراندازی به یک مرد سیاه پوست در حادثه ای است که شب آدینه اتفاق افتاده است.

پلیس ایالت جنوبی لوئیزیانا خاطرنشان کرد این مرد در درگیری در یک فروشگاه دخالت داشته و قبل از کوششش برای دوباره وارد شدن به فروشگاه هدف تیراندازی پلیس نهاده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعتراضات در ایالت لوئیزیانا به قتل سیاهپوست آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات در ایالت لوئیزیانا به قتل سیاهپوست آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید